BLOG kominkowy

kilka słów o kominkach, zduństwie i nie tylko...Air Term 19 kW

08.12.2013

Wizualizacja projektu kominka narożnego

Tym tekstem chciałbym przybliżyć produkt firmy Robi-Ren. Nie jest to tekst sponsorowany jak by sie mogło wydawać.

Na wkładach tej firmy pracujemy już od dłuższego czasu i budujemy na nich kominki dla osób bardziej wymagających od kominka funkcjonalności niż tylko najniższej ceny.

Dodatkowo chciał bym sie pochwalić wykonanymi wizualizacjami zarówno samych wkładów jakie wykonałem dla tej firmy i które można obejrzeć na ich stronie ROBI-REN oraz przykładowy projekt. Sam projekt raczej należy do tych mniej funkcjonalnych, a bardziej demonstrującym swój styl.

Ale wracając do samego wkładu - jest to wkład stalowy ze stali kotłowej dd11 gr. 4 mm. Nie bez znaczenia jest grubość!! Ponieważ dozwolona minimalna grubość to 3,2 mm.

Opisywany przeze mnie wkład ma moc nominalną 19 kW. Występuje w czterech wersjach, które różnią się materiałem zastosowanym do wyłożenia paleniska:

Wersja Standard

Wersja Standard - palenisko wyłożone wermikulitem

Wersja Akubet

Wersja Akubet - palenisko wyłożone płytami z materiału kumulacyjnego AKUBET

Wersja z zawiesiami

Wersja z zawiesiami - dodatkowe zawisia na zewnątrz paleniska z płyt AKUBET

Wersja Exclusive

Wersja Exclusive - podwójna szyba, sitodruk na szybie zewnętrznej

Dodatkowo można pokombinować z samą szybą, tzn. zamówić ten wkład w wersji narożnej - dowolnie wersja prawa czy lewa. Najważniejszym aspektem w wersji narożnej jest to, iż szyba łączy się w narożu bez żadnego szprosa, co w znacznym stopniu ułatwia jej mycie oraz poprawia estetykę całego kominka.

Wersja Exclusive narożna

Wracając do aspektów technicznych - dla użytkownika niezbędnie ważnym faktorem jest czystość szyby. Dwa doloty powietrza z zewnątrz pozwalają za pomocą kanałów wewnątrz konstrukcji samego wkładu kierowanie powietrza do komory spalania oraz na kurtynę powietrzną. Kurtyna ta umożliwia powietrzu "obmycie" szyby i zapobiega nadmiernemu jej zabrudzeniu.

Fajną sprawa jest też rączka, która poprzez wmontowaną spiralę nie nagrzewa się, przez co można bez obaw otwierać nawet mocno rozgrzany wkład.

Najnowsze wersje posiadają również regulację dopływu powietrza, wbudowaną w przedniej osłonie wkładu.

Dla monterów fajnym ułatwieniem życia są uchwyty transportowe, które po wykręceniu stanowią nóżki wkładu.

19 kW to juz znaczna moc, można nią zasilić z powodzeniem system DGP (Dystrybucja Gorącego Powietrza), bądź zastosować do obudowy kumulacyjnej.

Tutaj znajdują się podstawowe dane techniczne.

WERSJA Z SZYBĄ PROSTĄ

WERSJA Z SZYBĄ NAROŻNĄ

Poniżej jeszcze jedno ujęcie sceny z zastosowaniem tego wkładu, a dokładnie wersji narożnej Exclusive.

Wizualizacja projektu kominka narożnego

WSTECZ

NASTĘPNY POST

STRONA GŁÓWNA BLOGA


KOMENTARZE

Aby dodac komentarz, proszę wysłać e-mail na adres komentarz(małpa)studio-olimp.pl w temacie wpisując temat posta oraz swój nick.